Napad na Vučića naručen iz Srbije, plaćeno 10.000 KM
Napad na srbijanskog premijera Aleksandra Vučića 11. jula u Potočarima tokom obilježavanja 20. godišnjice genocida u Srebrenici naručen je iz Srbije, a izvela ga je grupa navijača iz Sarajeva, nekoliko navijača iz Sandžaka, te manja grupa navijača Fenerbahčea iz Turske, čija uloga u cijeloj organizaciji i nije toliko važna, tvrdi izvor bh. novinske agencije Patria, blizak navijačkoj skupini.
Napad je naručen iz Sandžaka, tvrdi ovaj izvor, a Patria za sada objavljuje samo dio njegovog iskaza.
Iako dirketni motivi njemu nisu poznati, tvrdi dalje ovaj izvor, cijela organizacija napada koštala je 10.000 KM, a novac je navodno, kako tvrdi, predat jednoj ili više osoba u Sarajevu.
Izvor agencije Patria, blizak navijačkoj skupini čiji je zadatak bio izazvati incident u Srebrenici, tvrdi da je prvobitni plan bio da navijači prema Vučiću bace tri baklje, ali su stvari odjenom krenule u drugim smijeru.
Kada su navijači bacili prve flaše i kamenica na srbijanskog premijera, stvari su izmakle kontroli, masa ljudi koja do tada nije slutila šta se sprema krenula je prema premijeru i njegovom obezbjeđenju, pa navijači nisu stigli ni zapaliti baklje a Vučić je već bio na sigurnom.
(novi.ba)
