Vučić o izjavi o ubijanju muslimana: Nisam nikoga ubio, to je izvučeno iz konteksta!
Premijer Srbije, Aleksandar Vučić, gostujući na TV N1 zajedno sa Bakirom Izetbegovićem, članom Predsjedništva BiH, rekao je kako tokom rata u BiH nije rekao da treba ubiti stotinu muslimana za jednog Srbina.
"To je izvučeno iz konteksta iz priloga Sonje Đurić sa RTS-a. To je prilog RTS-a iz '95. godine u vrijeme najveće kampanje Slobodana Miloševića protiv radikala. Ništa prije i ništa poslije ne možete pustiti, pošto je taj dio isječen. Svakako sam govorio i druge brojne stvari za koje sam tada mislio da su dobre, a koje danas ne bih ponovio. I danas griješim. Ne podnosim ljude koji su bezgriješni. Nikakvu strašnu stvar niste napravili što ste me uhvatili da sam napravio grešku", rekao je Aleksandar Vučić.
"Nisam nikoga ubio, nisam nikakvo zlodjelo počinio. Da li sam imao ovakvih ili onakvih izjava? Jesam, i to sam bezbroj puta rekao. Da li danas griješim u mnogo čemu, griješim. A bezgriješnih ljudi se užasno plašim", dodao je Vučić.
(source.ba)
"To je izvučeno iz konteksta iz priloga Sonje Đurić sa RTS-a. To je prilog RTS-a iz '95. godine u vrijeme najveće kampanje Slobodana Miloševića protiv radikala. Ništa prije i ništa poslije ne možete pustiti, pošto je taj dio isječen. Svakako sam govorio i druge brojne stvari za koje sam tada mislio da su dobre, a koje danas ne bih ponovio. I danas griješim. Ne podnosim ljude koji su bezgriješni. Nikakvu strašnu stvar niste napravili što ste me uhvatili da sam napravio grešku", rekao je Aleksandar Vučić.
