Stradali biciklista Kemo Bašić pogođen metkom u srce

Danas je obavljena i obdukcija ubijenog bicikliste, prema čijim rezultatima je nesretni Kemo Bašić pogođen u srce.


Komšinica ubijenog Keme Bašića kroz suze: Čim smo vidjeli da nema bicikla, znali smo da je on
– Stradali je na tijelu imao jednu prostrijelnu ranu na lijevoj strani grudnog koša, a metak je zahvatio i srce – kazao je patolog Nermin Sarajlić, koji je obavio obdukciju, prenosi Faktor.

Prijatelji i komšije ubijenog Bašića, koji je stanovao u zgradi u ulici Josipa Slavinskog na Ilidži, jučer su bili u šoku.

– Prije dva dana mi je došao na kafu u kancelariju i malo da popričamo i donio mi je veliku kesu jabuka da se počastimo. Još uvijek ne vjerujem da ga nema. Kemu su svi u komšiluku znali i voljeli. Uvijek je bio spreman pomoći – kaže Haris Hadžić, predsjednik Mjesne zajednice Centar na Ilidži.
Prema njegovim riječima, Bašić je često dolazio kod njega u Mjesnu zajednicu da popiju kafu.

-Baš danas je jedan komšija dolazio da se raspita šta ćemo za dženazu. Mislim da će to preuzeti Centar za socijalni rad, a i mi smo kao ljudi spremni pomoći – ispričao je naš sagovornik.

Njegov kolega Asim kaže kako je Kemo bio dobar čovjek i prijatelj, „gromada ljudska“, te da su se svi na neki način oslanjali na njega za pomoć i podršku.

– Kada se to desilo, čuo sam da je biciklista ubijen i odmah sam Harisu rekao da nazove Kemu, da vidi da nije on… – kaže Asim.

Prema njegovim riječima, Kemo je bio demobilisani borac. Svojevremeno je radio u Energoinvestu, ali je završio na birou. U poslijednje vrijeme je ganjao penziju i s tim je bio pri kraju.

(Faktor)