EDIN DŽEKO : Još ne mogu sa sigurnošću reći da ću igrati, ali se osjećam bolje!

Edin Džeko oporavlja se od povrede i najvjerovatnije će moći nastupiti u sutrašnjem susretu odluke protiv Kipra.

Srećom, rasplet utakmice protiv Velsa nije iziskivao njegov ulazak, pa je naš reprezentativni kapiten mogao mirno nastaviti s oporavkom, bez rizika da pogorša povredu. Danas, vijesti o njegovom nastupu su dosta optimistične. Da postoji velika šansa da zaigra, potvrdio nam  je i on sam u reprezentativnom hotelu u kiparskoj prijestolnici.

U kratkom razgovoru u holu hotela Hilton, Džeko nam je džentlmenski rekao da nema potrebe da od njega uzimamo izjave.
-  Nisam ja tu toliko bitan. Ima i drugih igrača. Koga nema, bez njega se može, što su fudbaleri pokazali u subotu navečer u utakmici protiv Velsa. Odigrali su odlično, za svaku pohvalu – rekao nam je Džeko.

Igrati ili ne?

-  To još ne mogu sa sigurnošću reći, ali se osjećam bolje. Vidjet ćemo.

Na pitanje hoće li onda poželjeti sreću saigračima, uz smijeh je odgovorio:

-  Rado ću im je poželjeti ako ne budem mogao igrati, ali se ipak nadam da neću morati i da ćemo se zajedno na terenu izboriti za baraž. (avaz.ba)