Istraga tapka: Ko je mrtvu bebu ostavio na šumskom putu


Šestomjesečna istraga o pronalasku beživotnog tijela novorođenčeta u mjestu Veliki Mošunj kod Viteza još tapka u mjestu.

Pripadnicima Odjela kriminalističke policije MUP-a SBK istragu otežava to što je odbačeno tijelo ženskog novorođenčeta pronađeno na zabačenoj lokaciji, tačnije na šumskom putu u nenaseljenom dijelu ovog mjesta.

– Radi se o području gdje veoma mali broj ljudi prolazi, tako da nije bilo očevidaca. Počinilac je tu činjenicu iskoristio, zbog čega je novorođenče i ostavljeno upravo na toj lokaciji – kazao nam je portparol MUP-a SBK Rusmir Prohan.

Dodao je da je policija odmah nakon događaja provjerila nekoliko osoba za koje se sumnjalo da su nedavno imale porod izvan bolnice, ali da ni to nije dalo nikakve rezultate.

– Pripadnici Odjela kriminalističke policije svakako nastavljaju rad na rasvjetljavanju ovog krivičnog djela, te pronalasku odgovornih osoba- dodao je Prohan.

Podsjećamo, tijelo mrtvog ženskog novorođenčeta pronađeno je 21. marta u plavoj “baby torbi” Nivea, a utvrđeno je da je odbačeno u prethodna 24 sata. Tijelo je pronašao radnik koji je prikupljao sekundarne sirovine, o čemu je odmah obavijestio i policiju.

Obdukcija tijela pokazala je da je dijete rođeno živo, a kako se tada moglo neslužbeno čuti, smrt je nastupila gušenjem.